No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VIDEO/ “E shtyu i pari Ramos”, zbulohet prapaskena e penalltisë në El...

VIDEO/ “E shtyu i pari Ramos”, zbulohet prapaskena e penalltisë në El Clasico

Martinez Munuera ka përfunduar në shënjestër të Barcelonës dhe shkak është penalltia e akorduar në favor të Real Madrid. Ronald Koeman nuk u përmbajt në konferencë shtypi: “Nuk e kupton VAR-in, çdo vendim merret kundër nesh.

Në pesë ndeshje nuk ka asnjë vendim në favorin tonë dhe janë disa raste: penalltia ndaj Messit kundër Sevilla, kartoni i kuq kundër Getafe dhe tani në El Clasico”. Dueli mes Clement Lenglet dhe Sergio Ramos është komentuar gjatë dhe vazhdon të komentohet.

Ajo që i hedh benzinë zjarrit së fundmi është komunikimi i asistentit me arbitrin Munuera. Sport shkruan se ai i ka thënë arbitrit kryesor se ka gabuar me Lenglet, ndërkohë gjithçka ndodh gazeta katalanase e konsideron një skandal.

Te Barcelona janë të bindur se po sulmohen dhe po mendojnë të kërkojnë audion e VAR-it, për të zbuluar se çfarë ka ndodhur në atë episod. Gjithashtu katalanasit kanë përgatitur edhe një ankesë për gjykimin dhe do e dorëzojnë në Federatën Spanjolle të Futbollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments