No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Koliqi: Për ta fituar titullin, klubit i duhet investim serioz

Koliqi: Për ta fituar titullin, klubit i duhet investim serioz

Portieri nga Shqipëria, Enea Koliqi ka thënë se ka thënë se një skuadre për ta fituar titullin e kampionit, i duhet një investim serioz.

Ai ka thënë se Gjilani ka një projekt serioz dhe afatgjatë.

“Më ka pëlqyer projekti i Gjilanit. Objektivi jonë është ndeshja e radhës. Çdo ndeshje e marrim seriozisht dhe në fund do t’i shohim llogaritë. Kukësi ka qenë në Kategorinë e Dytë. Investoi që në vitin e parë në Superiore dhe doli nënkampion. Pak rëndësi ka emri. Nëse investon seriozisht, pak rëndësi ka emri. Trajneri ka pasur probleme familjare dhe është në Itali. Shpresoj të mos jetë serioze, por nuk e di arsyen”, ka thënë Koliqi në emisionin sportiv të KTV-së, Sporti Total.

Koliqi në tri ndeshjet e fundit nuk ka pësuar gol me Gjilanin, ndërsa në fitoren 2:0 ndaj Prishtinës, priti penallti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments