No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Matuidi-Higuain, nga shiu në breshër! Juventusi i dëboi, por Amerika nuk po...

Matuidi-Higuain, nga shiu në breshër! Juventusi i dëboi, por Amerika nuk po i sjell fat

Të dy përfunduan në listën e largimeve të Andrea Pirlos te Juventusi, por dyshja Blaise Matuidi-Gonzalo Higuain gjetën një shtëpi të përbashkët te Interi, por ai në Majemi.

Së pari ishte radha e mesfushorit francez, i cili arriti në fillim të shtatorit për t’u përballur me Nashville.

Vetëm dy ndeshje jo si startues absolut, e para (79 minuta) dhe tjetra, 30 minuta kundër Atlanta United.

Pastaj njëmbëdhjetë ndeshje, një karton i verdhë, katër fitore, dy barazime dhe pesë humbje, jo një bilanc tepër pozitiv.

Pastaj ishte radha e sulmuesit argjentinas, i cili mbërriti pak më shumë se një muaj më parë dhe që debutimin e tij e bëri me një penallti të gabuar.

Ndërkohë, gjeti gol një goditje të lirë – e para e karrierës së tij profesionale, gjithashtu sepse ai gjithmonë ka pasur specialistë para tij – dhe mbi të gjitha shiriti i kapitenit në katër ndeshjet e fundit.

Tani për tani, jo shumë kanë ndryshuar krahasuar me mesataren e shënuar të periudhës së fundit në Juventus, në të vërtetë.

Gjashtë ndeshje, një gol, praktikisht të gjitha minutat e luajtura, shtatë pikë të fituara.

Jo një debutim i jashtëzakonshëm, duke marrë parasysh edhe përjashtimin e fundit në ndeshjen e fundit të kampionatit, që e bëjnë kështu me dy të kuq në pak kohë…

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments