No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Përçahet Barça, Messi dhe gjashtë të tjerë dalin kundër

Përçahet Barça, Messi dhe gjashtë të tjerë dalin kundër

Gerard Pique ka rënë dakord për përgjysmimin e rrogës. Kriza ekonomike e shkaktuar nga Covid ka vënë në vështirësi edhe Barcelona-n dhe mbrojtësi katalanas, që sapo ka rinovuar kontratën, ka pranuar uljen me 50% të rrogës.

Sipas Sport, ka qenë pikërisht lojtari që ka kërkuar të mësojë se në ç’mënyrë mund ta ndihmonte klubin dhe nuk është tërhequr mbrapa kur i është bërë propozimi. Kanë pranuar shkurtimin e rrogës edhe Lenglet, Ter Stegen dhe De Jong, që kanë rënë dakord për një ulje të pagës me 30%.

Megjithatë, sipas Mundo Deportivo, ka edhe nga ata që kanë refuzuar. Janë shtatë lojtarët që duket se kanë thënë jo dhe e përditshmja katalanase ka publikuar emrat.

Bëhet fjalë për Messi, Busquets, Sergi Roberto, Jordi Alba, Coutinho, Griezmann dhe Dembele.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments