No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

Humbjet nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, i kanë kushtuar Kombëtares së Kosovës me rënie në renditjen më të re të FIFA-s, të publikuar sot.

Dardanët kanë rënë për një pozitë, duke u renditur tani në vendin e 117-të në botë.

Kosova ka 1158 pikë, nga 1167 sa kishte për muajin shtator.

Rënie ka pësuar edhe Shqipëria.

Kuqezinjtë kanë humbur tri pozita dhe tani ndodhen në vendin e 69-të me 1345 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments