No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR EUROPA LEAGUE: Young-Boys Roma, formacionet zyrtare! Shqiptari Kumbulla luan në krah

EUROPA LEAGUE: Young-Boys Roma, formacionet zyrtare! Shqiptari Kumbulla luan në krah

Fillon aventura e Romës në Europa League. Në orën 18.55 djemtë e Paulo Fonseca do të vizitojnë Young Boys për ndeshjen e parë të Grupit A.

Borja Mayoral debuton në Europë në qendër të sulmit i mbështetur nga Pedro dhe Carles Perez.

Në mbrojtje para hapësirës së Pau Lopez janë Juan Jesus, Fazio dhe Karsdorp ndërsa në mesfushë Cristante do të bashkohet me Villar.

Në korsitë anësore, Bruno Peres do të veprojë në të djathtë dhe Kumbulla në të majtë.

Young Boys (3-4-3): Von Ballmoos; Burgy, Lustenberger, Zesiger; Hefti, Sierro, Rieder, Maceiras; Fassnacht, Nsame, Ngamaleu. Trajner: Gerardo Seoane

Roma (3-4-2-1): Pau Lopez; Juan Jesus, Fazio, Karsdorp; Bruno Peres, Cristante, Villar, Kumbulla; Pedro, Carles Perez; Borja Mayoral. Trajner: Paulo Fonseca.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments