No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Fitorja rrit vetëbesimin tonë

Ramadani: Fitorja rrit vetëbesimin tonë

Prishtina arriti fitore në minutat e fundit përballë Feronikelit.

Kryeqytetasit dolën me pikë të plota nga “Rexhep Rexhepi” falë një penaltie të konvertuar në gol nga Endrit Krasniqi në minutën e 85-të.

Trajneri, Zekirija Ramadani pati disa fjalë për faqen zyrtare të klubit pas ndeshjes.

“Ishte derbi, si para dhe gjatë ndeshjes. Dy ekipet dhanë maksimumin. I uroj futbollistët për fitoren e cila gjithsesi ishte shumë e mundimshme, mirëpo tre pikë shumë të rëndësishme për rritjen e vetëbesimit në ekip dhe për ta vërtetuar që ato dy javë që i patëm pauzë, kemi punuar dhe kemi përmirësuar shumëgjë. Secili nga futbollistët sot dha maksimumin dhe tani me këmbë në tokë të marrim ndeshjen e radhës në fundjavë (Gjilanin)” – tha Ramadani për faqen zyrtare të klubit, përcjellë Gazeta Olle.

Prishtina aktualisht ndodhet në pozitën e dytë në tabelë, teksa ka edhe një ndeshje më pak të luajtur.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments