No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayerni spektakular, fitojnë edhe Man.City e Liverpool

Bayerni spektakular, fitojnë edhe Man.City e Liverpool

U mendua se Bayern Munchen do ta kishte të vështirë përballë Atletico Madrid, por djemtë e Hans-Dieter Flick po “fluturojnë” në fushë dhe siguruan një 4-0 të pastër përballë një prej kundërshtarëve më të vështirë me të cilët mund të përballesh.

Golat dhe rastet e BAYERN MUNCHEN-ATLETICO MADRID

Dominim i kampionëve në fuqi të këtij kompeticioni, të cilët iu falën dygolëshit të Kingsley Coman dhe rrjetave të mesfushorëve Goretzka e Tolisso për të “shkatërruar” djemtë e Diego Simeones, dhe për ta nisur me tre pikë sezonin e ri evropian.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1319020972603772933&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fvideo-fitore-kampionesh-per-bayernin-festojne-city-e-liverpool-lukaku-shpeton-interin%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Triumf minimal për Liverpool në Amsterdam. Skuadra e Jurgen Klopp fitoi 0-1 ndaj Ajax, duke iu falur autogolit të argjentinasit Tagliafico në minutën e 35-të. Në këtë moment kanë rëndësi pikët dhe kampionët e Anglisë ia dolën ta nisin me fitore në një fushë aspak të lehtë.

Goli dhe rastet e AJAX-LIVERPOOL

Barazim spektakolar në “San Siro” mes Interit dhe M’Gladbach. Të katër golat u realizuan në pjesën e dytë. Dygolësh i Romelu Lukakut, teksa algjeriani Bensebaini dhe Jonas Hofmann ishin autorët e golave të skuadrës gjermane.

Në ndeshjet e tjera ra në sy fitorja me “poker” e Atalantës në Danimarkë kundër debutuesve të Midtjylland, aty ku shënuan të gjithë sulmuesit: Zapata, Gomez, Muriel dhe Miranchuk, teksa Berat Gjimshiti luajti gjatë gjithë ndeshjes.

Golat dhe rastet e MANCHESTER CITY-PORTO

Fitore edhe për Manchester Cityn e Pep Guardiolës, që përmbysi Porton në shtëpi dhe triumfoi 3-1 falë rrjetave të Sergio Agueros, Ilkay Gundogan dhe Ferran Torres. Sfida tjetër midis Olympiacos dhe Marseille përfundoi 1-0.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments