No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Flick: Pjesa e parë perfekte, Muller-Leva super. Të përmirësohemi në mbrojtje

Flick: Pjesa e parë perfekte, Muller-Leva super. Të përmirësohemi në mbrojtje

Bayern Munchen triumfi 1-4 në fushën e Arminia Bielefeld në javën e katërt të Bundesligës dhe renditet në vend të dytë me 9 pikë, një më pak se kryesuesit e Leipzig.

Dygolëshat e Muller dhe Lewandowskit i dhuruan fitoren kampionëve. Hans-Dieter Flick vlerëson dy sulmuesit, analizon takimin dhe ndalet te reparti i mbrojtjes.

Pjesa e parë ishte afër perfektes dhe asaj që kishim menduar të bënim, por kishte një 5-minutësh ku u treguam të pakujdesshëm. Nuk më pëlqen kur ia vështirësojmë jetën vetes.

Më të mirët në fushë? Thomas Muller dhe Robert Lewandowski. Mund të përmirësohemi në prapavijë, janë mundësitë të mbrojmë më mirë“, deklaron trajneri bavarez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments