No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Raketa” zikaltër, Hakimi: Interi klub legjendar, nder për mua të luaj këtu

“Raketa” zikaltër, Hakimi: Interi klub legjendar, nder për mua të luaj këtu

Mbrojtësi anësor i Interit, Achraf Hakimi, ka folur dhe një herë rreth aventurës së tij në Serie A. Marokeni është shumë i lumtur që është pjesë e një klubi legjandar si dhe zbulon se para transferimit të tij në Milano ka biseduar me Antonio Conten dhe Javier Zanettin.

“Është një nder për mua që të jem pjesë e një klubi legjendar si Interi. Në ‘San Siro’ kanë luajtur shumë lojtarë të mëdhënj dhe është një privilegj që ta vesh këtë fanellë. Unë dua të provoj se klubi kishte të drejtë kur besoi tek aftësitë e mia”, deklaron anësori në një intervistë për “beIn Sports”.

“Jam shumë i lumtur që luaj në një kampionat të tillë dhe jam i sigurt që do të mësoj shumë këtu. Para se të firmosja kontratën, unë fola me Zanettin, i cili është një ikonë e klubit. Shpresoj që të ndjek sadopak hapat e tij. Gjithashtu fola dhe me trajnerin, i cili luajti një rol vendimtar në ardhjen time këtu”, mbyll 21-vjeçari.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments