No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina në kërkim të fitores pas tri ndeshjeve shterp

Prishtina në kërkim të fitores pas tri ndeshjeve shterp

Xhiroja e gjashtë e elitës së futbollit kosovar vazhdon sot me dy ndeshje që do të luhen në Prishtinë dhe Podujevë.
Prishtina është vendëse e Besës, me bardhekaltërit që medoemos do të luftojnë t’iu rikthehen fitoreve pas tri ndeshjeve radhazi pa e shijuar trepikëshin.
Në anën tjetër, Besa udhëton e motivuar drejt “Fadil Vokrrit” pas fitores ndaj Trepçës ’89 dhe do të provojë të dëshmojë që fitorja ndaj mitrovicasve në xhiron e kaluar nuk ishte e rastësishme.
Ndërkohë, Llapi luan në “Zahir Pajaziti” për fitoren e parë sezonale, derisa përballë ka Drenicën.
Pika e fituar ndaj Prishtinës në xhiron e pestë, i ka dhënë pak qetësi ekipit të Tahir Batatinës, që sot synon me patjetër fitore ndaj kuqezinjve pasi që ka mbetur në vendin e fundit të renditjes.
Gjyqtar kryesor në Prishtinë do të jetë Ilir Mehmeti, ndërsa në Podujevë, Visar Kastrati.
Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 14:00.

SUPERLIGA – SOT
14:00 Prishtina – Besa
Gjyqtarë: Ilir Mehmeti, Arton Latifi, Alban Ejupi, Dardan Çaka.

14:00 Llapi – Drenica
Gjyqtarë: Visar Kastrati, Fatmir Abrashi, Visar Kelmendi, Genc Nuza.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments