No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni e fiton me lehtësi duelin me Arminia Bielefeld

Bayerni e fiton me lehtësi duelin me Arminia Bielefeld

Bayern Munchen ka bërë detyrën duke fituar ndaj Arminia Bielefeld me rezultatin 1-4. Një fitore e thjeshtë për të besuarit e Hansi Flick që marrin 3 pikë të arta në transfertë. Skuadra e teknikut gjerman bëri gjithçka mirë me dyshen Muller-Lewandowski.

Katër golat e sfidës ishin fotokopje të njëri-tjetrit. Lewandowski pasoi në minutën e 8′ për Muller dhe ky i fundit dërgoi topin në rrjetë për 0-1. Lewandowski shënoi mjaft bukur të dytin pas një pasimi të Goretzkas për 0-2.

Pjesa u parë u mbyll me një tjetër gol të sulmuesit polak, që u asistua nga Muller. Bayerni uli pak tempin në pjesën e dytë, sidomos pas golit të katërt. Muller shënoi mjaft mirë pas një pasimi të Lewandowskit. Vendasit ngushtuan shifrat në minutën e 58′ me anë të Doan për 1-4. E gjithë ndeshja u mbyll me një rezultat të tillë, ndërsa Tolisso u ndëshkua me të kuq në minutën e 76′.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments