No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Rashica te Bayeri, tashmë punë e kryer!

Rashica te Bayeri, tashmë punë e kryer!

Milot Rashica dështoi të largohej nga Werder Bremeni drejt Bayer Leverkuseni në çastet e fundit të afatit kalimtar veror.

Për disa detaje të vogla që nuk u finalizuan, ylli i Kosovës nuk arriti ta finalizonte largimin nga Werder Bremeni.

“Ajo që ndodhi kaq afër vijës së finishit javën e kaluar duhet të ndodhë brenda disa javësh. Në janar, ky është plani i qartë, ndryshimi do të ndodhë”, u shpreh për “Bild” menaxheri i Leverkusenit, Rudi Voller.

Kontrata pesëvjeçare me “Aspirinat” deri në vitin 2025 ishte nënshkruar tashmë.

Kur afati kalimtar dimëror të rihapet më 2 janar, Rashica pritet t’i bashkohet Bayer Leverkusenit.

Ndryshe, Rashica kishte punuar me trajnerin e Leverkusenit, Peter Bosz edhe te Vitesse.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments