No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bakayoko: Te Napoli më mor Gattuso! Si e gjeta? Të çmendur… si...

Bakayoko: Te Napoli më mor Gattuso! Si e gjeta? Të çmendur… si te Milani

“Jam shumë i lumtur që jam te Napoli, më kanë pritur mjaft mirë që në ditën time të parë në qytet”. Bakayoko kthehet në Itali pas vitit të tij te Milani dhe tani do të luajë sërish për Gattuso, me të cilin pati shkëndija te kuqezinjtë.

“Ishte Gattuso ai që më bindi të vij këtu për të luajtur për një ekip të shkëlqyer dhe dua ta falënderoj përsëri. Ai është si një baba për mua, ne gjithmonë kemi pasur një marrëdhënie të mirë në Milano. Kemi qëndruar në kontakt, edhe vitin e kaluar”.

Pastaj një kuriozitet. Kur u pyet se si e gjeti atë në Napoli, vjen përgjigjja: “Një i çmendur, ashtu si te kuqezinjtë! Por e dua shumë”. Më 14 gusht 2018, Bakayoko u transferua te Milani në një huazim prej 5 milion eurosh me të drejtën e blerjes së vendosur 35 milion, por në fund akordi nuk u arrit dhe u kthye te Chelsea duke u huazuar te Monaco më pas.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments