No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Miami ngushëton epërsinë e Lakers në serinë finale

Miami ngushëton epërsinë e Lakers në serinë finale

Miami Heat ka shënuar fitoren e dytë ndaj Los Angeles Lakers (111-108), për të ngushtuar epërsinë në 3:2 në serinë finale në NBA.

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për Miami, që tani janë rikthyer në lojë, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në përcaktimin e kampionit.

Ndeshja e pestë e serisë finale ishte jashtëzakonisht interesante, e barabartë, dhe me Miamin që fitoi me epërsi prej tre pikësh.

Miami çerekun e parë e fitoi 25:45, ndërsa të dytin 35-32.

Edhe çereku u tretë i takoi Miamit, që fitoi 28:26. Lakers bën më shumë në çerekun e fundit, të cilin e fituan 26:23, po pa arritur të përmbysin rezultatin final.

Jimmy Butler me 35 pikë, ishte më i dalluari te Miami, ndërsa te Lakers, LeBron James, me 40 pikë.

Ndeshja e gjashtë finale luhet mes të dielës dhe të hënës, nga ora 1:30 sipas kohës sonë lokale.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments