No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Më të pasurit e Serie A/ Dominojnë Juventusi dhe Interi, Milani “koprac”

Më të pasurit e Serie A/ Dominojnë Juventusi dhe Interi, Milani “koprac”

Juventusi ka dominuar dekadën e fundit në Serie A. Bardhezinjtë tentojnë fitimin e titullit të dhjetë radhazi këtë sezon, që do të ishte i 37-ti në historinë e klubit.

“Zonja” mban vendin e parë edhe sa i përket rrogave të lojtarëve. Gazzetta dello Sport ka bërë një analizë pas mbylljes së merkatos, duke formuar formacionin me lojtarët më të paguar.

Shumë Juventus, pak Inter dhe asnjë milanist. Shtatë lojtarë të kampionëve në formacion, tre të ekipit të Contes dhe Kalidou Koulibaly i Napolit. Rekordi i përket CR7, i cili përfiton 31 milion euro në sezon.

Formacioni (3-4-3): Szczesny (6.5); De Ligt (8), Bonucci (6.5), Koulibaly (6); Sanchez (7), Ramsey (7), Rabiot (7), Eriksen (7.5); Dybala (7.3), Lukaku (7.5), Cristiano Ronaldo (31). (Shifrat janë në milion euro neto në sezon).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments