No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rezultoi negativ në testin e dytë, Shaqiri sytë nga UEFA për të...

Rezultoi negativ në testin e dytë, Shaqiri sytë nga UEFA për të luajtur kundër Spanjës

Një lajm i mirë për kombëtaren e Zvicrës. Xherdan Shaqiri ka rezultuar negativ në testin e dytë të Covid-19 dhe do të udhëtojë së bashku me pjesën tjetër të skuadrës për ndeshjen kundër Spanjës, e cila do të zhvillohet ditën e shtunë.

Fillimisht lojtari i Liverpool rezultoi pozitiv ditën e mërkurë, duke humbur kështu miqësoren kundër Kroacisë, ku Zvicra humbi me rezultatin 2-1. 28-vjeçari është gati për të luajtur kundër Spanjës, por fillimisht ai duhet të marrë një OK nga UEFA.

“Federata Zviceriane e Futbollit konfirmon se nga testet e kryera ditën e djeshme ka vetëm një rast pozitiv. Bëhet fjalë për Manuel Akanji, ndërsa të gjithë të tjerët janë negativ, përfshirë këtu edhe Xherdan Shaqirin. Akanji tashmë është i izoluar dhe është asimptomatik.

Pjesa tjetër e ekipit do të udhëtojë ditën e sotme drejt Spanjës, ku ditën e shtunë është parashikuar dueli i vlefshëm për Ligën e Kombeve,” është deklarata zyrtare e Federatës. Tashmë pritet vëtëm që UEFA të japë dritën jeshile dhe Shaqiri mund të jetë në fushë në duelin e rëndësishëm të kombëtares së tij. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments