No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti Ademi me mesazh pak orë para përballjes me Maqedoninë e Veriut

Presidenti Ademi me mesazh pak orë para përballjes me Maqedoninë e Veriut

Emocionet e ndeshjes gjysmëfinale të “play-off”it kundër Maqedonisë së Veriut për kualifikim në Evropian tashmë i kanë kapluar të gjithë dashamirët e futbollit në Kosovë dhe jo vetëm. Nën ethet e kësaj ndeshje të madhe pa dyshim është edhe presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Pak orë para ndeshjes numri një i futbollit kosovar ka shpërndarë një mesazh inkurajues në rrjetet sociale.
“Dita e shumëpritur erdhi! Të motivuar e të bashkuar në realizimin e asaj që nesër do të quhet HISTORIKE! 💙🇽🇰”, ka shkruar presidenti i FFK-së në profilin e tij në Facebook. Ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë zhvillohet sonte në orën 20:45 në stadiumin “Tose Proeski” në Shkup.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments