No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR S’mungojnë flamujt shqiptarë, Kosova përcillet me brohoritje

S’mungojnë flamujt shqiptarë, Kosova përcillet me brohoritje

Kosova luan nesër kundër Maqedonisë së Veriut në Shkup dhe objektivi është fitorja, për të shkuar më pas në finalen që të siguron një vend në EURO 2021. Ndeshja e nesërme nis prej orës 20:45, në stadiumin “Tose Proeski”.

Tifozët dardanë kanë menduar të motivojnë përfaqësuesen e Kosovës, duke e pritur në pikën kufitare të Hanit të Elezit. Koret dhe këngët kanë qenë “arma” e tyre dhe futbollistët nesër do japin maksimumin në ndeshjen më të madhe për nga rëndësia, që kanë luajtur deri më tani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments