No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nuk u largua nga Napoli, klubi merr vendim drastik për sulmuesin Milik!

Nuk u largua nga Napoli, klubi merr vendim drastik për sulmuesin Milik!

Arek Milik, pas lamtumirës së munguar me Napolin, është në shtëpinë e tij në Poloni. Sulmuesi, shpjegon Corriere dello Sport, është përjashtuar si nga lista e 25 për kampionatin dhe nga ajo që i është dhënë UEFA-s për kupat e Evropës dhe për këtë arsye nuk do të jetë në gjendje të zbresë në gara zyrtare me klubin deri në janar.

Ndryshe situata për Llorente dhe Malcuit të cilët janë të pranishëm në listën e 25 dhe për këtë arsye mund të jetë i dobishëm për sa i përket këtyre muajve, veçanërisht në Kupën e Italisë.

Në janar situata mund të zhbllokohet. Napoli do të përpiqet ta shesë atë përsëri, por nuk përjashtohet që Milik të vendosë të bie dakord me një ekip të ri për një transferim falas.

Në këtë mënyrë Milik do të qëndronte në Napoli si një shtëpi e ndarë deri në qershor, kur kontrata e tij do të skadojë zyrtarisht.

Një sezon në tribuna, si të thuash. Jo një lëvizje e madhe në vitin e Europianit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments