No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nga Milani te Atalanta, dëmtimet persekutojnë mbrojtësin!

Nga Milani te Atalanta, dëmtimet persekutojnë mbrojtësin!

Nuk kanë fund probelmet për Mattia Caldara, futbollisti ende në pronësi të Milanit i huazuar te Atalanta. Pas lajmit për dëmtim, Caldara së shpejti do të operohet: mbrojtësi i Atalanta në fakt do të operohet nesër në Pavia nga Profesor Zanon.

Një episod tjetër i pafat për 26-vjeçarin, i cili u kthye në Bergamo janarin e kaluar pas përvojës së tij në Milano. Koha e rikuperimit vlerësohet aktualisht midis dy dhe tre muajve.

Ai që dukej të ishte një inflamacion i thjeshtë përfundimisht doli të ishte diçka më serioze. Caldara nuk ishte thirrur as për ndeshjen e fundit të Atalanta kundër Cagliari, por ishte përfshirë në skuadrën e Champions League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments