No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR JOAO MARIO: “Flop” prej 40 mln eurosh, goditja e parë e Suning...

JOAO MARIO: “Flop” prej 40 mln eurosh, goditja e parë e Suning në huazimin e tretë falas!

Joao Mario fillon nga vendi ku ai u rrit në futboll: “Kthehem atje ku isha mirë, ku isha i lumtur dhe ku dua të jem përsëri i lumtur. Për mua është një nder i madh të kthehem në këtë shtëpi që e njoh mirë. Jam gati të jap një dorë” .

Ky është huazimi i tretë për futbollistin që çmendi Interin pas Kampionatit Evropian 2016, duke çuar Portugalinë të fitonte finalen. Një shpenzim prej 40 milionë eurosh i paguar pa hezitim.

Goditja e parë e Suning. Joao Mario gjithashtu e filloi mjaft mirë pavarësisht nga vështirësitë e atij Interi që pa ndryshimin e stolit, nga Frank de Boer te Stefano Pioli përmes Stefano Vecchi.

Tre gola të shënuar, një ndeshje e vendosur nga goli i tij (në Palermo) dhe pak më shumë. Një fitore kundër Genoa, ku ai dërgoi Brozovic dy herë në rrjetë. Pak tjetër në një kontekst në të cilin ai u përpoq të gjente rolin e tij, ku nuk ishte e qartë se cili ishte pozicioni i tij ideal në fushë.

Pika pa kthim është derbi i Kupës së Italisë më 27 dhjetor 2017: topi i golit “u tret” nga dy hapa, i shpëtuar nga Antonio Donnarumma. Prej andej një sërë huazimesh që nuk shërbyen për ta rritur atë. Në të vërtetë, përvojat në West Ham dhe Lokomotiv Moskë të kujtojnë disa njoftime lajkatare:

“Përvoja ime me Interin është e mbyllur, zero dyshime” tha ai në periudhën e tij të shkurtër angleze. Në vend të kësaj, asnjë blerje nga anglezët dhe kthim te Interi. Dhe fjalët domosdoshmërisht u tërhoqën me shumë “mea culpa”. Edhe Lokomotiv nuk vendosi ta mbante… Rruga e fundit ishte kthimi në shtëpi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments