No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ORA PO AFROHET DARDANË...

ORA PO AFROHET DARDANË…

Shkruan: Bislim Selmani

Që nga neser, në punë, kafiteri, rruge e kudo tjetër, tema do të jetë Kosova. Ndeshja historike, ndeshja për të cilën gjenerata e gjenerata janë sakrifikuar. Dueli ku ata që paraqiten me fanellat e Kosoves, do të prezantojnë një popull të vuajtur e me histori të përgjakshme 🇽🇰🇦🇱🇦🇱
Le të jemi bashkë në këto ditë, le ta ndiejnë përkrahjen tonë nga larg djelmoshat e Kombëtares së Kosoves, le ta realizojmë këte ënderr historike 🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱❤❤Pranë me, Aro Muriqin, Vojvoden, Kolollin, Alitin, Shalen, Rrahmanin,Dresheviqin,Valonin,Zhegroven,Celinen,Zenelin,Vedatin,Paqaraden,Hadergjonajn,Rashken,Rashanin,Hasanin,Nuhiun dhe të tjerët në krye me Kryeplakun e Alpeve,Bernard Challandes dhe ndihmesit e tij!!! Çdonjeri, një histori për tu rrëfyer gjatë, por po e shkruaj me dy fjalë: Kristale ku thyhen mijëra ngjyra, të cilat e kanë zbukuruar jetën tonë. Krenaria jone,Fitore për Legjenden Vokrri,Fitore për hirë të gjakut të familjes emblematike të Adem Jasharit,Fitore për hirë të Zahir Pajazitit me shokë,Fitore për Parinë e FFK në krye me Agim Ademin,Fitore për Dardaninë e Presidentit Historik Dr Ibrahim Rugova…I keni mija e mija arsye për fitore,me ju dhe për ju është një komb i tërë anë e mban Globit…KOSOVË GJAKU I JUAJ QË NUK FALET…PËRPARA TË SHKRUAJM HISTORI…✌️✌️✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments