No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR 62 trajnerë pajisen nga FFK me licencat UEFA B

62 trajnerë pajisen nga FFK me licencat UEFA B

Sot në selinë e FFK-së është bërë shpërndarja e diplomave UEFA Licencë B për 62 trajnerë, të cilët e kanë përfunduar me sukses shkollimin tremujorë të ndarë në disa faza, duke përfshirë edhe praktikën në klube.

Puna e palodhshme e sektorit të edukimit të FFK-së dhe edukimi i mirëfilltë i trajnerëve ia ka mundësuar FFK-së që të bëhet pjesë e “UEFA Coaching Convention”, duke u bërë e barabartë me të gjitha federatat e tjera anëtare të UEFA-s edhe në procesin e edukimit të trajnerëve.

Kësisoj, tashmë FFK do të ketë mundësi që në të ardhmen të rrisë kapacitetet dhe të bëjë edhe shkollimin e trajnerëve për UEFA Licencën A dhe UEFA Pro.

I pranishëm në ndarjen e diplomave të para të kësaj kategorie ishte edhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili përgëzoi trajnerët për pajisjen me “UEFA Licencë B”, teksa e vlerësoi përkushtimin e sektorit të edukimit të FFK-së dhe trajnerëve pjesëmarrës gjatë fazës sa ka zgjatur ky shkollim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Chelsea fiton luftën e Championsit, mposht Leicesterin

Chelsea ka shënuar një fitore të madhe duke e mposhtur Leicesterin me rezultat 2:1 në javën e 37-të të Premier League dhe...

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Recent Comments