No menu items!
Ballina KRYESORE Ramadani: Kur nuk shënon, nuk fiton!

Ramadani: Kur nuk shënon, nuk fiton!

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani nuk është ndarë aspak i kënaqur me barazimin e skuadrës së tij në shtëpi kundër Llapit (0:0). Tekniku i bardhekaltërve mendon se Prishtinës po i mungon vetëm finalizimi i aksioneve. “Kemi krijuar disa raste ideale, disa gjysmëraste, por nuk ia dolëm të shënojmë. Kemi mungesë qetësie para portës. Përqendrimi nuk është maksimal. Kur nuk shënon, nuk fiton”, ka thënë Ramadani për Art Sport.

“Nëse në shtëpi nuk arrijmë të shënojmë gola, atëherë në udhëtim do të jetë shumë e vështirë. Krijimi i rasteve dhe ndërtimi i aksioneve po bëhet shumë mirë, por finalizimi është ajo që po na mungon për momentin”, ka thënë tutje Ramadani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments