No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Skuadra ime tregoi karakter!

Nuhiu: Skuadra ime tregoi karakter!

Drita shënuar fitore tejet të rëndësishme si mysafire ndaj Feronikelit, në ndeshjen e saj të dytë në këtë edicion të Superligës. Kampionia në fuqi ka fituar me rezultat të ngushtë 1-2. Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu e ka përgëzuar skuadrën e tij për paraqitjen, sidomos në pjesën e dytë.

“Futbollistët treguan karakter. Nuk e nisëm mirë ndeshjen. Ndoshta ishim të ngathët në qarkullimin e topit dhe të krijonim në lojë, ndoshta kjo meritë e kundërshtarit pasi që kanë një ekip të mirë. Në pjesën e dytë dolëm tek loja jonë, dhe i përgëzoi futbollistët për karakterin e treguar”, ka thënë Nuhiu për ‘Klan Kosova’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Formacionet zyrtare: Ballkani – Trepça ’89

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen edhe pesë ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Një...

Amir Rrahmani fiton penallti, Napoli triumfon dhe bën hap të madh drejt Championsit

Napoli ka marrë fitore shumë të rëndësishme kur kampionati elitar italain po shkon drejt fundit. Skuadra e Gennaro Gattusos...

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Recent Comments