No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi i kënaqur me formën e skuadrës së tij

Munishi i kënaqur me formën e skuadrës së tij

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi nuk ka se si të mos jetë i kënaqur me paraqitjet e skuadrës së tij në këtë fillim të edicionit në Superligë. Fitorja 5:0 ndaj Drenicës në shtëpi bën që portokallezinjtë ta përforcojnë pozitën e parë në renditje pas javës së 5-të me 13 pikë, duke e arsyetuar edhe në këtë edicion epitetin e pretendentit për titull.
“Ndeshje shumë e mirë nga skuadra ime. Të them të drejtën që nga fillimi lojtarët i u qasën mirë lojës. Kemi kualitet dhe lojtarë të mirë që luajtën mirë. Sot jam jashtëzakonisht i lumtur. Rezultati ndoshta ishte më i thellë se sa u prit por ky është futbolli”, deklaroi Munishi për Art Sport.
I pyetur se pse ai kërkonte koncentrim të madh nga futbollistët edhe kur rezultati ishte i thellë, ai u përgjigj: “Ndodh në trevat ballkanike që lojtarët të duan të shënojnë kur jemi duke fituar thellë por duhet të kemi kujdes pasi nuk guxojmë të na bije loja ashtu, mendoj se është më shumë te vetëkënaqësia se sa te diçka tjetër”, u shpreh Munishi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments