No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani bindës, Llapi ia rrëmben një pikë Prishtinës

Ballkani bindës, Llapi ia rrëmben një pikë Prishtinës

Ballkani po vazhdon të shkëlqejë edhe në këtë edicion në Superligë. Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ka shënuar fitore me rezultat bindës ndaj Drenicës, me rezultat 5:0. Golat për portokallezinjtë i realizuan Arbër Prekazi (7’), Armend Thaqi (27’, 90+2’) dhe Mirlind Daku (19’, 82’). Me këtë fitore Ballkani vazhdon ta kryesojë renditjen pas javës së 5-të. Ndërkohë, Llapi ka arkëtuar pikën e parë në këtë edicion, teksa ka barazuar pa gola në stadiumin “Fadil Vokrri” në duel me Prishtinën. Bardhekaltrit e kryeqytetit kishin më shumë nga loja por nuk arritën të konkretizojnë asnjë prej rasteve të krijuara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Torino e Vojvoda sigurojnë mbijetesën në Serie A, i marrin një pikë Lazios

Torino dhe Mërgim Vojvoda, së paku edhe një vit e kanë siguruar pjesëmarrjen në Serie A. Skuadra torineze sot...

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Recent Comments