No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Manchester City ndalet sërish, Leedsi i jep leksion

Manchester City ndalet sërish, Leedsi i jep leksion

Manchester City u ndal për të dytën ndeshje radhazi në Premier League. Trajneri Pep Guardiola nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në fushën e Leeds-it të trajnerit Bielsa.

Sfida ishte mjaft e bukur mes të dy palëve që luajtën një futboll të bukur dhe të shpejtë. “Qytetarët” shënuan të parët me Sterling në minutën e 17′. Sulmuesi anglez lëvizi mjaft mirë diagonal me zonën dhe me një gjuajtje të fortë mbylli pjesën e parë me rezultatin 0-1.

Pjesa e dytë pa një Leeds më të vendosur dhe vendasit barazuan me Rodrygon. Sulmuesi barazoi shifrat në minutën e 59′ për 1-1. Ederson nuk grushtoi një top të mirë nga një goditje këndi dhe i dha mundësinë kundërshtarit të barazonte shifrat. Deri në fund, nuk u shënua asnjë gol dhe takimi u mbyll me rezultatin 1-1, një rezultat i drejtë për mënyrën si u zhvillua loja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Tifozët zgjedhin pasardhësin e Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do të largohet nga Real Madrid në fundin e sezonit. Trajneri francez, sipas Marca-s, ia ka komunikuar skuadrës vendimin e tij për t’u...

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Recent Comments