No menu items!
Ballina KRYESORE Besa shijon fitoren e parë

Besa shijon fitoren e parë

Besa e Pejës e ka shijuar fitoren e parë në Superligën e Kosovës në futboll.

Pejanët mundën sot Trepçën ’89, me rezultat 2-1, në kuadër të javës së pestë në elitën e futbollit tonë.

Skuadra e Besës pas startit të dobët, gjen fitoren e parë, duke arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në këtë kampionat.

Ardit Tahiri në minutën e 8’, zhbllokoj ndeshjen duke kaluar skuadrën nikoqire në epërsi prej 1-0.

Avantazhin në 2-0, e dyfishoi Da Silva nga penalltia në minutën e 34’, rezultat më të cilin u mbyll pjesa e parë.

Në fraksionin e dytë, “minatorët” ngushtuan rezultatin në 2-1 përmes Mujës në minutën e 65’, goditja e të cilit u devijua dhe topi shkoi në rrjetë.

Mitrovicasit deri në fund të kësaj sfidë, tentuan të gjejnë golin e barazimit, duke krijuar disa raste, sidomos Muja kishte raste të mirë në minutën e 82’ për të barazuar shifra, por goditja e tij shkoi mbi portë, kështu që Besa prek fitoren e parë në këtë edicion të garave në Superligë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments