No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bernard Berisha tregohet i madh: E pranoj vendimin e trajnerit, ta mbështesim...

Bernard Berisha tregohet i madh: E pranoj vendimin e trajnerit, ta mbështesim së bashku Kosovën

Bernard Berisha e ka pranuar vendimin e trajnerit Bernard Challandes për të mos e ftuar për ndeshjet e tetorit, shkaku i gjestit të bërë pas golit të shënuar ndaj Greqisë.

Lojtari më në formë i Kosovës, që luan me Terek Groznyn e Rusisë, përmes një video-mesazhi të publikuar në Facebook, ka kërkuar unitet nga të gjithë për ta përkrahur Kosovën.

“Duke marrë parasysh se këto ditë është folur shumë për çështjen time, pata dëshirë të jap mendimin tim për këtë çështje dhe të sqarohem për gjithçka”, ka thënë Berisha në fillim të mesazhit.

“Unë dhe familja ime jemi mërzitur shumë për mosftesën. Dua të them se e pranoj vendimin e trajnerit, marrë parasysh se kemi një ndeshje shumë të rëndësishme, ndeshja me Maqedoninë e Veriut është historke, prandaj ju bëjë thirrje që ta mbështesim Kosovën dhe vetëm të bashkuar mendoj se do t’ia dalim, të jemi të bashkuar të gjithë dhe vetëm kështu do t’ia dalim”, shtoi Bernardi.

Kosova të enjten luan ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Komeve me Maqedoninë e Veriut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments