No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Atletico Madrid “ngec” përsëri dhe shkruan historinë

Atletico Madrid “ngec” përsëri dhe shkruan historinë

Atletico Madrid ka zhgënjyer përsëri. Skuadra e Diego Simeone-s, pas barazimit pa gola në fushën e Huesca-s, ka marrë të njëjtin rezultat në shtëpi kundër Villarreal-it.

Kjo është hera e parë në historinë e La Liga-s që Atletico Madrid ka barazuar 0-0 dy nga tri ndeshjet hapëse të kampionatit.

Zhgënjen përsëri edhe Luis Suarez, që nuk ka arritur të lërë shenjë në 70 minutat që ka qenë në fushë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Superliga vjen sot me ndeshje të jashtëzakonshme, shumëçka mund të vendoset

Elita e futbollit kosovar vjen sot me ndeshjet e javës së 34-të të cilat edhe mund ta vendosin fatin e shumë skuadrave...

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

Recent Comments