No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR SERIE A VENDOS: Ja rregulli i ri kur mund të shtyhet ndeshja...

SERIE A VENDOS: Ja rregulli i ri kur mund të shtyhet ndeshja nëse ka të infektuar me Covid-19!

Genoa-Torino është shtyrë dhe Corriere.it flet për rregullin e ri të vendosur nga Këshilli i Ligës: rregulli i miratuar parashikon që çdo klub që vuan nga infektimi i 10 ose më shumë lojtarëve do të ketë të drejtën të kërkojë shtyrjen e një ndeshje një herë gjatë sezonit.

Në situata të tjera, duke mos qenë në gjendje të zbresë në fushë, ajo do të humbasë 0-3 në tryezë. I njëjti rregull do të zbatohet në Kupën e Italisë, por jo në ndeshjet gjysmëfinale ose finale (nuk do të ketë më data të vlefshme për shërim).

Sipas asaj që u raportua nga Repubblica.it, Lega Serie A ka pranuar gjithsesi rregullin e UEFA-s, sipas të cilit numri minimal i lojtarëve për të dalë në fushë duhet të jetë 13: 12 lojtarë përpara dhe 1 portier.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Befasi e trefishtë për Milan-in, ylli injoron PSG dhe zgjedh rivalët

Sot, Milan mund të blindojë matematikisht objektivin Champions League kundër Cagliari-t. Një objektiv i rëndësishëm, me ambicien për kthyer në nivele të larta sezonin e...

Mbappe mendon largimin, PSG ka një ide të çmendur

Paris Saint-Germain është në kërkim të një goditje të bujshme në rast se Kylian Mbappe do të vendosë të largohet. Sulmuesi francez, kontrata e të...

Superliga vjen me 6 ndeshje, sot Prishtina mund të kurorëzohet me titullin e kampionit

Kampionati elitar po vjen drejt fundit, ku sot do të luhet java e 35-të në Superligën e Kosovës me shumë sfida interesante. Padyshim që vëmendja...

Zhegrova shënon gol të bukur për Baselin pas një goditje shumë të fortë

Basel e Zurichu kanë duke u ballafaquar ndërmjet vete në kuadër të javës sëë 35-të në Superligën e Zvicrës.

Recent Comments