No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi pëson sërish, Trepça'89 befason Prishtinën

Llapi pëson sërish, Trepça’89 befason Prishtinën

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e ditës së mërkurë në kuadër të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Llapit në kryendeshjen e javës, teksa e ka mposhtur në stadiumin “Zahir Pajaziti” me rezultat 3-1. Mirlind Daku me dy gola dhe Blendi Baftiu me një tjetër ishin katalizatorë të fitores së tretë sezonale të skuadrës së Ismet Munishit, i cili tashmë merr kryesimin e kampionatit.

Fitore tejet të rëndësishme ka regjistruar edhe Trepça ’89 pasi që në shtëpi mposhti Prishtinën me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm në ndeshje e realizoi futbollisti Arbnor Muja nga penaltia.

Drita ka kryer detyrën përballë Besës së Pejës pas fitores së realizuar në shtëpi me rezultat 3-1. Kastriot Rexha me dy gola dhe Hamdi Namani me një tjetër kontribuan në fitoren e parë sezonale për kampionët në fuqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Recent Comments