No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lionel Messi: Gjithçka bëra për interesin e Barcelonës!

Lionel Messi: Gjithçka bëra për interesin e Barcelonës!

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi dëshiron ta vendosë pas krahëve atë që ndodhi gjatë verës, ndërsa siguroi tifozët se ai kurrë nuk donte t’i shkaktonte Blaugrana ndonjë dëm.

Muajin e kaluar argjentinasi i tha Barcelonës qëllimin e tij për të aktivizuar një klauzolë në kontratën e tij që do ta lejonte atë të largohej në një transferim falas.

Barcelona, megjithatë, u kundërpërgjigj, duke thënë se afati kalimtar për të aktivizuar klauzolën ishte mbyllur sepse kërkesa duhej të bëhej në qershor, jo në gusht, kur përfundoi sezoni i zgjatur nga koronavirus.

Pas shumë përplasjesh mes bordit dhe vet lojtarit, në fund vendimi ishte që 33-vjeçari të qëndronte së paku edhe një sezon në ‘Camp Nou’.

“Pas shumë mospajtimesh, dua t’i jap fund atyre gjërave. Të gjithë tifozët e Barcelonës duhet të bashkohen dhe kuptojnë se më e mira është duke ardhur”.

“Mesazh për sociot dhe fansat, nëse mendoni se kam gabuar i pranoj gabimet e mia por të dihet se ka qenë për ta bërë Barcelonën më të fortë”.

“Duke i shtuar pasionin dhe entuziazmin do të jetë e vetmja rrugë për t’i arritur objektivat tona. Duhet të jemi të bashkuar dhe të shkojmë të gjithë në të njëjtin drejtim” .

“Nëse në ndonjë moment, ndonjëri prej tyre ishte i mërzitur nga diçka që unë thashë ose bëra, le të mos ketë dyshime se çdo gjë që bëja ishte gjithmonë për interesat më të mira të klubit”, përfundoi Messi për Sport.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments