No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Formacionet e Benevento-Inter, shtatë ndryshime për Conte-n

Formacionet e Benevento-Inter, shtatë ndryshime për Conte-n

Antonio Conte ka transformuar Inter-in e tij në krahasim me ndeshjen kundër Fiorentina-s, duke bërë shtatë ndryshime në formacion.

Lojtarëte e vetëm të konfirmuar janë Handanovic, Kolarov, Young dhe Lukaku, ndërsa, ndryshe nga ndeshja hapëse e kampionatit, do të jenë në fushë nga minuta e parë Skriniar, De Vrij, Hakimi, Gagliardini, Vidal, Sensi dhe Sanchez.

Pippo Inzaghi, nga ana tjetër, ka zgjedhur kapitenin Maggio dhe ka lënë jashtë Foulon, titullar në ndeshjen e parë kundër Sampdoria-s.

Në mesfushë, Dabo ka fituar balotazhin me Hetemaj, finlandez me origjinë nga Kosova. Në sulm, vetëm konfirmime, me Caprari-n dhe Isinge-n në mbështetje të Moncini-t.

Formacionet zyrtare

BENEVENTO (4-3-2-1): Montipò; Maggio, Caldirola, Glik, Barba; Schiattarella, Dabo, Ionita; Caprari, Insigne; Moncini

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Gagliardini, Vidal, Young; Sensi; Lukaku, Sanchez

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments