No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayern shpërdoron një avantazh të dyfishtë, por magjia e Kimmich i dhuron...

Bayern shpërdoron një avantazh të dyfishtë, por magjia e Kimmich i dhuron Superkupën

Është mbyllur takimi mes Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund, me bavarezët që kanë fituar me rezultatin 3-2 dhe kanë fituar një tjetër trofe, Superkupën e Gjermanisë.

Tolisso dhe Muller shënuan në pjesën e parë për Bayern, ndërsa Brandt shënoi për Dortmund, me skuadrat që shkuan në dhomat e zhveshjes me rezultatin 1-2.

Haaland barazoi për Borussia Dortmund në minutën e 55-të, ndërsa golin vendimtar, e shënoi Joshua Kimmich, në minutën e 82-të.

GOLAT/ B. MUNCHEN  3-2  B. DORTMUND

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester United gabon me Fulhamin

Manchester United nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi kundërFulham në javën e parafundit të Premier League.

Zyrtare: Kjo është lista përfundimtare e Francës për Kampionat Evropian

Karim Benzema është përfshirë në ekipin e gjelave këtë verë për Kampionatin Evropian. Franca tashmë ka publikuar listën prej...

Bayern Munchen largon tre futbollistë

Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin në klubin e Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, ku fillimisht do të largohen disa lojtarë.

Lazio – Torino, formacionet zyrtare

  Me fillim nga ora 20:30 do të luhet sfida mes Lazios dhe Torinos. Lazio ka...

Recent Comments