No menu items!
Ballina KRYESORE Sot një ndeshje në Superligë, lideri e pret pretendetin për titull

Sot një ndeshje në Superligë, lideri e pret pretendetin për titull

Kampionati elitar në futbollin kosovar hap siparin për xhiron e katërt me ndeshjen ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” të Obiliqit dhe starton nga ora 16:00, teksa të dy skuadrat do të kenë imperativ fitoren.

Arbëria e Arbnor Morinës kërkon të vazhdojë me formën e mirë dhe të qëndrojë sa më gjatë në kreun e klasifikimit, ndërkohë Feronikeli i Afrim Tovërlanit mëton të rikthehet te fitoret pas dy ndalesave radhazi.

Takimi do të drejtohet nga gjyqtari Tefik Maloku, i cili do të ndihmohet nga asistentët Granit Hyseni dhe Hekuran Osmani, ndërkohë Shpëtim Murtezi do jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments