No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina i kënaqur që skuadra e tij ende nuk di çfarë është...

Morina i kënaqur që skuadra e tij ende nuk di çfarë është humbja

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina është shprehur i kënaqur që skuadra e tij as pas javës së 4-t në Superligë nuk ka pësuar humbje. Pas barazimit të sotëm me Feronikelin 0:0, skuadra e Morinës mbetet në pozitën e parë me 8 pikë.

“Jam shumë i kënaqur me atë çfarë po tregojnë këta djem prej ditës së parë në stërvitje e deri më sot nga ndeshja në ndeshje. Kjo është një eksperiencë e re prej shumicën e tyre. Djemtë po e kryejnë punën në mënyrën më të mirë dhe përgëzimet shkojnë vetëm për ta”, ka theksuar Morina për Art Sport, transmeton Futbolli.info. “Ne kemi transferuar disa lojtarë të cilët i kemi njohur prej Superligës dhe tre nga jashtë, të gjithë këta lojtarë i kemi afruar me dëshirën që me t’ia bashkëngjisim kontingjentit të atyre futbollistëve që kanë luajtur me Arbërinë në Ligën e Parë dhe me qëllimin për ta krijuar një skuadër sa më kompakte. A do ta kemi fatin e Flamutarit që kryesoi renditjen për disa javë në edicionin e kaluar por më pas ra nga elita? Nuk është që Flamurtari gjithçka ka humbur në fushën e lojës. Ne punojmë për me qenë ekip stabil dhe këta djemtë e kanë treguar këtë me punën e tyre. Ndeshja e radhës me Gjilanin? Shkojmë të bëjmë lojën tonë dhe të japim më të mirën. Është diçka e re për këta djemtë të luajnë çdo tri-katër ditë, por deri më tash e kanë kryer me sukses punën”, ka nënvizuar Morina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments