No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA E BUJSHME TE BAYERN: Dëmtohen dy yjet e ekipit përpara Superkupës ndaj...

E BUJSHME TE BAYERN: Dëmtohen dy yjet e ekipit përpara Superkupës ndaj Dortmund!

Menjëherë probleme te Bayern Mynih. Trajneri Hansi Flick, i cili foli sot në një konferencë shtypi në prag të Superkupës së Gjermanisë kundër Borussia Dortmund, u përqendrua në kushtet e Leroy Sané dhe David Alaba:

“Alaba ka probleme muskulore, ne duhet të shohim se si zhvillohet gjendja e tij. Sa i përket Sané është i dëmtuar dhe ne shpresojmë që ai do të kthehet pas pushimit të ekipit kombëtar. Ai ka një dëmtim kapsular në gju”.

Për Sane flitet për një mungesë nga 3-4 javë jashtë fushave të blerta. Nuk është hera e parë që gjermani dëmtohet pasi deri tani në karrierë Sane ka pasur shumë dëmtime të tjera, duke filluar nga ai i rëndi me Manchester City.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments