No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zbulohet oferta e Milanit për talentin norvegjez! Manchester United pret, Dinamo Zagreb...

Zbulohet oferta e Milanit për talentin norvegjez! Manchester United pret, Dinamo Zagreb refuzohet

“Nëse do të qëndroja këtu do të ketë javë të gjata, do të ndihesha sikur po humbja kohën time”. Jens Petter Hauge, i thirrur për ekipin kombëtar të të moshuarve, po bën presion për një transferim para se të mbyllet merkato dhe jo kur të jetë vonë. Milani është në gjurmët e Jens Petter Hauge, i cili në orët e fundit ka pranuar negociatat kuqezi.

Gazetari i Eurosport Norvegjisë Jonas Bergh-Johnsen raporton deklarata të reja nga Hauge në lidhje me të ardhmen e tij. Talenti i Bodo/Glimt (datëlindja 1999) është afër Milanit. Sakaq, siç raporton SportMediaset sot në i talia Uno, ka edhe klube të tjera, në veçanti Manchester United. Por, duke qenë se djaloshi shtyn për të veshur fanelën e “Djallit”, kjo mund të bëjë diferencën për momentin. Sportmediaset flet për një ofertë prej 4 mln euro dhe bonuse nga Milani, ndërsa Bodo Glimt për momentin ka kërkuar 6 mln euro.

“Po, ka shumë skuadra të interesuara për lojtarin. Klubet e mëdha po monitorojnë situatën, Manchester United e vëzhgoi atë disa herë. Kam dëgjuar gjithashtu që Dinamo Zagreb kishte bërë një ofertë prej 3 milion euro e cila më vonë u refuzua”, tha Johnsen.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments