No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Talenti spanjoll flet pas debutimit titullar dhe golit me Milanin! Elozhe për...

Talenti spanjoll flet pas debutimit titullar dhe golit me Milanin! Elozhe për Calhanoglu por edhe “autokritikë”

Goli i parë nuk harrohet kurrë për Brahim Diaz! Në transfertën në Krotone, spanjolli debutoi titullar dhe ka shënuar edhe rrjetën që siguroi rezultatin ndaj ekipit të ngjitur sivjet në Serie A!

Një emocion unik për talentin spanjoll, për të cilin Pioli foli me superlativa, por edhe në një farë mënyre i tregoi se duhet të bëjë më shumë.

“E rëndësishme është fitorja, 3 pikët që ne marrim në shtëpi. Padyshim që jam i lumtur për golin tim, duhet të vazhdoj kështu dhe duhet të përmirësohem. Kam shënuar si një sulmues i vërtetë? Duhet të jesh atje që të shënosh! Topi arriti në këmbë pas një veprimi ekipor të shkëlqyeshëm, një presioni të madh. Duhej të shënoja dhe e bëra…”

“Calhanoglu është një lojtar i madh, ka cilësi të shkëlqyera: për mënyrën se si ai luan midis linjave dhe për mënyrën se si ai prek topi. Shkoj mirë me këta lojtarë të mëdhenj, duke përfshirë edhe atë. Siç them gjithmonë, mund të përmirësohem në gjithçka. Seria A është shumë taktike dhe gjithashtu fizike. Po ndihem mirë, por duhet të përmirësohem”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments