No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Koeman: Më pëlqeu ekipi dhe Ansu Fati, Suarez? S’na trishtojnë golat e...

Koeman: Më pëlqeu ekipi dhe Ansu Fati, Suarez? S’na trishtojnë golat e tij

Roland Koeman debutoi me një fitore 4-0 në stolin e Barcelonës. Katalanasit zgjidhën gjithçka në pjesën e parë në sfidën ndaj Villareal, teksa trajneri holandez flet rreth takimit, dygolëshit të Ansu Fati dhe Luis Suarez në prononcimin e dhënë pas ndeshjes.

Lojtarët tanë mund të luajnë me skemën 4-2-3-1 dhe më pëlqeu paraqitja e tyre ndaj Villareal. Në pjesën e dytë humbëm shumë topa, por nuk jemi akoma në gjendjen më të mirë fizike.

Jam realisht shumë i kënaqur për Ansu Fati. Ai është vetëm 17 vjeç, do të përmirësohet edhe më shumë dhe ka nevojë për vazhdimësi. Ka raste kur e humbet përqendrimin, por zhvilloi një ndeshje madhështore.

Golat dhe rastet:
BARCELONA-VILLAREAL

Jam i lumtur për të dhe për Pedrin. Shpresoj që merkato të na dhurojë një tjetër sulmues. Suarez? Puna jonë nA detyron të mos mendojmë për skuadrat e tjera. E dimë të gjithë që Luis është një futbollist i madh.

Nuk do të gëzoheshim nëse nuk shënon atje ku ka shkuar, sikurse nuk na trishton fakti që arrin të bëjë gola. I uroj më të mirat e botës, teksa ne duhet të fokusohemi te puna jona, për të parë gjërat e mira dhe ato negative“, deklaron Koeman. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments