No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola kërkon urgjentisht mbrojtës

Guardiola kërkon urgjentisht mbrojtës

Mbrojtja është reparti më i dobët i Manchester Cityt dhe drejtuesit e klubit po bëjnë maksimumin për ta përforcuar. Problemet në këtë repart u vunë re edhe ditën e djeshme dhe Jamie Vardy me shokë realizuan 5 gola në portën e Ederson.

Një ndër objektivat ishte Kalidou Koulibaly, por “Cityzens” kanë siguruar një tjetër qendërmbrojtës cilësor. Flasim për Ruben Dias, 23-vjeçarin e Benfikës dhe Portugalisë (19 ndeshje me kombëtaren luzitane).

Akordi është arritur për shifrën e 68 milion eurove (+3.6 milion të tjera në formë bonusesh). Gjithçka zyrtarizohet nga “Shqiponjat e Lisbonës”, që siguron shërbimet e Nicolas Otamendi nga City për 15 milion euro. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments