No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Fonseca lavdëron Kumbullën

Fonseca lavdëron Kumbullën

Roma zhvilloi një takim shumë të mirë mbrëmjen e kaluar në “Olimpico”, por nuk shkoi më shumë se barazim 2-2 përballë Juventusit. Trajneri i verdhekuqve, Paulo Fonseca foli pas ndeshjes ndaj kampionëve në fuqi, duke dhënë një koment edhe për Marash Kumbullën (debutoi si titullar me Romën).

Më pëlqeu skuadra, ashtu siç më pëlqeu edhe ndaj Hellas Veronës. U treguam shumë të aftë përballë Juventusit, në sulm dhe në mbrojtje. Djemtë kanë besim dhe kurajë të madhe. Mendoj se do të fitojmë shumë ndeshje nëse vazhdojmë kështu.

Mbrojtja? Kemi tre lojtarë të rinj në këtë repart: Kumbullën, Ibanez dhe Mancinin. Të tre këta futbollistë kanë cilësi dhe i shfaqën kundër Juventusit. Jemi shumë të fortë në repartin defensiv. Portieri ynë kreu vetëm një pritje, kjo tregon punën e mirë që bënë tre qendrat tona“, deklaron Fonseca.

Ndërkohë vlerësimi i mediave italiane për debutimin e 20-vjeçarit të kombëtares shqiptare ishte pozitiv. “Disa emocione në fillim, e kuptueshme nëse po flasim për një lojtar të lindur në vitin 2000 që debuton kundër Juventusit në ‘Olimpico’.

Gjithsesi, Marashi nuk tradhton me paraqitjen e tij kundër një reparti sulmues të rrezikshëm si ai i bardhezinjve“, lexohet në vlerësimin e TMW për djaloshin e talentuar nga Malësia e Madhe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments