No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni i zhgënjyer, gjermanët u tradhtuan nga Ajaxi

Bayerni i zhgënjyer, gjermanët u tradhtuan nga Ajaxi

Bayern Munich kishte kërkuar shërbimet e mbrojtësit, Sergio Dest. Ky i fundit pritet t’i bashkohet ekipit të Barcelonës, pavarësisht se gjermanët e ndiqnin dhe e kërkonin prej kohësh.

Kampionët e Bundesligës janë shumë të zhgënjyer me mënyrën se si Ajaxi veproi në bisedat e tyre me Dest. Ata diskutuan prej javësh për kalimin e tij në Gjermani, por marrëveshja nuk u arrit.

Mbrojtësi i ri do t’i bashkohet Barces. Një marrëveshje e arritur lehtë mes drejtuesve spanjollë dhe atyre holandezë. Bayerni nuk ka patur fuqi që të bindë futbollistin e ri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments