No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Zhgënjen Hamilton, por jo Mercedes, Bottas triumfon në Sochi

Zhgënjen Hamilton, por jo Mercedes, Bottas triumfon në Sochi

Piloti finlandez i skuadrës gjermane Mercedes, Valteri Bottas konfirmohet si specialist i garave të Sochit, pasi ia doli të triumfojë edhe pasditen e sotme, ndonëse u nis nga vendi i dytë, pas shokut të tij Lewis Hamilton.

Ky i fundit bëri një garë zhgënjyese dhe mori edhe dy penalitete 5-sekondëshe, duke e mbyllur vetëm në vendin e tretë dhe duke mos arritur të barazojë Michael Schumacher me 93 fitore në Formulën 1.

Vendi i dytë këtë herë shkoi për pilotin e Red Bull, Max Verstappen, ndërsa makinat Ferrari vijojnë të dhurojnë performanca zhgënjyese, me Leclerc që e mbylli garën i gjashti dhe Vettel i 13-i.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Vjen oferta e parë për Cristiano Ronaldon, 17 milionë euro në sezon

E ardhmja e shumë lojtarëve të Juventus është në dyshim. Cristiano Ronaldo, Dybala dhe Morata, për arsye të ndryshme, janë në diskutim. Veçanërisht portugezi, për të...

Messi bën tifozët e Barçës të ëndërrojnë

Numri 10 argjentinas, kapiten dhe protagonist i finales së Kupës së Mbretit të fituar nga katalanasit kundër Atheltic Bilbao-s, Lionel Messi ka folur në...

Dy ndeshje të zjarrta na presin sot në Superligë

Java e 29-të në Superligën e Kosovës përmbyllet sot me dy ndeshje shumë interesante që janë në program për tu zhvilluar. Dy pretendentët për titullin...

Barcelona fiton Kupën e Spanjës, turpëron në finale Athletic Bilbaon

Barcelona është fitues e trofeut të Kupës së Spanjës. Kataluanasit të udhëhequr nga Lionel Messi kanë triumfuar bindshëm me rezultat 4:0, për...

Recent Comments