No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Turpërim historik për City-n, Leicester shkruan historinë në Etihad

Turpërim historik për City-n, Leicester shkruan historinë në Etihad

Leicester ka marrë një fitore të pabesueshme 5-2 në shtëpinë e Manchester City-t.
Tre nga pesë golat e Dhelprave kanë ardhur nga pika e bardhë dhe Leicester është bërë skuadra e parë në historinë e Premier League që kanë shënuar tre penallti në një ndeshje të vetme.Për herë të parë pas 686 ndeshjes si trajner, Pep Guardiola ka parë skuadrën e tij të pësojë 5 gola.Gjithashtu, kjo ka qenë hera e parë në 438 ndeshje të luajtura në të gjitha kompeticionet në Etihad Stadium që Manchester City ka pësuar pesë gola.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments