No menu items!
Ballina KRYESORE Sot derbi Gjilani – Ballkani

Sot derbi Gjilani – Ballkani

  • Ndeshje për të mos u humbur në Gjilan! Skuadra me të njëjtin emër është nikoqire e Ballkanit sot në kryendeshjen e xhiros së tretë.

Bardhekuqët dhe portokallezinjtë zhvillojnë një prej ndeshjeve më të rëndësishme të kampionatit, ku fitorja vlen shumë sepse dy ekipet luftojnë për titull këtë edicion.

Suharekasit në fakt presin ndeshjen më të relaksuar pasi që vijnë pas dy fitoreve në dy takimet e para.

Ndërkohë, gjilanasit kanë renditur një fitore dhe një humbje, andaj do të kërkojnë vetëm tri pikë.

Gjyqtar kryesor sot do të jetë Genc Nuza, asistentë janë Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa, ndërsa gjyqtar i katërt Arben Halilaj.

Sfida do të fillojë prej orës 13:30 dhe transmetohet drejtpërdrejtë në Klan Kosova.

Kujtojmë që ndeshja tjetër e xhiros së tretë, Prishtina – Drita, është shtyrë për shkak të angazhimit të kampionit kosovar në Evropë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments