No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi i kënaqur me pikën e fituar, flet edhe për Blendi Baftiun

Munishi i kënaqur me pikën e fituar, flet edhe për Blendi Baftiun

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shprehur i kënaqur me pikën e fituar në ndeshjen e sotme si mysafir i Gjilanit, teksa ka thënë se barazimi ishte epilog real. “Ishte një paraqitje e mirë dhe jam shumë i kënaqur me luftën dhe angazhimin e futbollistëve. E kishim përballë një kundërshtar të fortë, ku patëm raste si ne edhe kundërshtari. Me pak fat kemi mundur edhe të fitojmë, por mendoj se epilogu i ndeshjes është real. Është bërë një lojë e fortë dhe me rivalitet sportiv dhe mendoj se vetëm kështu shkojmë përpara”, ka theksuar Munishi për ArtSport, përcjell Futbolli.info.
Ai tutje e ka mohuar se skuadra e tij ka telashe me përgatitjen fizike. “Ne jemi skuadra bindshëm më e përgatitur në ligë. Nuk është se kemi ra fizikisht, por më shumë mendoj se kjo erdhi si pasojë që kundërshtari na bëri trysni, teksa ne nuk ditëm të shfrytëzojmë kundërsulmin në disa raste. Na mbetet të përmirësohemi në ndeshjet e ardhshme”, ka shtuar Munishi.
Në fund ai ka folur edhe për Blend Baftiun, i cili sot u paraqit në fanellën e Ballkanit. “Blendi vazhdimisht ka oferta. I ka refuzuar disa prej tyre, por është çështje e tij ku do të shkojë. Ne për momentin jemi duke llogaritur në të si lojtar i Ballkanit dhe i kemi thënë që të mendoj si lojtar i yni. Por, në momentin që ka ofertë serioze atëherë mund të shkojë pasi ka kohë deri më datën 5 tetor. Ne po punojmë në këtë aspekt, por ai duhet të përqendrohet në lojën e futbollit”, ka nënvizuar Munishi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments